Partytelt 9×27 meter – plads til 210 til 240 personer

Partytelt 9×27 meter – plads til 210 til 240 personer

Hos Anthonys Festudlejning tilbyder vi partytelt på 9×27 meter, som er en oplagt løsning til meget store arrangementer som bryllupper, firmaevents, byfester, jubilæer og receptioner. Teltet har et samlet areal på 243 m² og giver masser af plads til både spisende gæster, buffet og eventuelt dansegulv.

Teltets kapacitet afhænger af bordopstillingen:

  • Cirka 210 personer ved runde borde (med plads til cirka 25 runde borde plus buffetbord)

  • Cirka 240 personer ved aflange borde (med plads til cirka 23 aflange borde plus buffetbord)

Opsætningen leveres som standard med:

  • En gennemsigtig gavl for ekstra lys og udsyn til omgivelserne

  • En hvid gavl i modsatte ende

  • En dørsektion for nem adgang

  • En hvid sektion på 3 meter, typisk placeret ved buffetområdet

  • Vinduer på resten af teltets sider for maksimal lysindfald

Inden opsætning skal I beslutte, hvor døren skal placeres, samt hvilken ende den gennemsigtige gavl skal monteres i. Det kan være en fordel at tage højde for solens placering, alt efter om I ønsker aftensol i teltet eller foretrækker skygge på varme dage.

Vi tilbyder levering, opsætning og nedtagning, så I slipper for alt det praktiske. Derudover kan vi levere komplette pakkeløsninger, hvor teltet kombineres med gulve, borde, stole, belysning, opvarmning og meget mere.

Har du spørgsmål eller en forespørgsel på dette produkt – Udfyld nedenstående formular og vi kontakter dig hurtigst!

Kategori

LAD OS HJÆLPE DIG

Ønsker du et tilbud på din fest, har du en forspørgsel eller ønsker du vejledning? Så tøv ikke med at tage kontakt til os. Vi har mange års erfaring og så står vi altid klar til at hjælpe.
Kontakt os på TLF: +45 20 23 16 65 eller via nedenstående link.