Partytelt 9×30 meter – plads til 250 til 260 personer

Partytelt 9×30 meter – plads til 250 til 260 personer

Hos Anthonys Festudlejning tilbyder vi partytelt på 9×30 meter, som er den perfekte løsning til meget store arrangementer som bryllupper, firmafester, byfester, jubilæer og receptioner. Med et samlet areal på 270 m² får I god plads til både gæster, buffet, bar og dansegulv.

Teltets kapacitet afhænger af bordopstillingen:

  • Cirka 250 personer ved runde borde (med plads til cirka 29 runde borde plus buffetbord)

  • Cirka 260 personer ved aflange borde (med plads til cirka 26 aflange borde plus buffetbord)

Opsætningen leveres som standard med:

  • En gennemsigtig gavl for at skabe et lyst og åbent rum med udsyn til omgivelserne

  • En hvid gavl i modsatte ende

  • En dørsektion for nem adgang

  • En hvid sektion på 3 meter, typisk ved buffetområdet

  • Vinduer på resten af teltets sider, der sikrer godt naturligt lys

Inden opsætningen skal I beslutte, hvor døren skal placeres, og i hvilken ende den gennemsigtige gavl skal være. Vi anbefaler at overveje solens placering, så teltet får det rette lys og temperatur alt efter tidspunkt på dagen og årstid.

Vi tilbyder komplet levering, opsætning og nedtagning, så I kan fokusere på selve arrangementet. Derudover hjælper vi gerne med at sammensætte en komplet pakkeløsning med gulve, borde, stole, belysning, opvarmning og alt, hvad der ellers er brug for til en vellykket fest.

Har du spørgsmål eller en forespørgsel på dette produkt – Udfyld nedenstående formular og vi kontakter dig hurtigst!

Kategori

LAD OS HJÆLPE DIG

Ønsker du et tilbud på din fest, har du en forspørgsel eller ønsker du vejledning? Så tøv ikke med at tage kontakt til os. Vi har mange års erfaring og så står vi altid klar til at hjælpe.
Kontakt os på TLF: +45 20 23 16 65 eller via nedenstående link.